​KALENDARI I LIVERPOOLIT, FUNDVITI ME NDESHJE DERBI PËR “TË KUQTË”

Premier Liga angleze veçse ka bërë publik kalendarin e ndeshjeve për sezonin 2021/22, sezon ky që pritet të filloj më datën 14 gusht.

Liverpooli do ta fillojë sezonin e ri 2021/22 të Premier Ligës si mysafir, ku ndeshja hapëse do të jetë në udhëtim kundër Norwich Cityt, përcjell KosovaPress.

Ndeshjet e periudhës së Krishtlindjeve dhe fundvitit do të jenë të vështira për “të kuqtë” pasi do të përballen me Totenhamin, Leeds, Leicester dhe Chelsea.

Ndeshja e fundit e sezonit për skuadrën e Jurgen Klopp do të jetë në shtëpi, në stadiumin “Anfield Road” kundër Wolverhampton Wanderers.

Më poshtë i gjeni të gjitha ndeshjet e sezonit 2021/22 të skuadrës së Liverpoolit.

14 gusht – Norwich City (mysafir)

21 gusht – Burnley (vendas)

28 gusht – Chelsea (vendas)

11 shtator – Leeds United (mysafir)

18 shtator – Crystal Palace (vendas)

25 shtator – Brentford (mysafir)

2 tetor – Manchester City (vendas)

16 tetor – Watford (mysafir)

23 tetor – Manchester United (mysafir)

30 tetor – Brighton & Hove Albion (vendas)

6 nëntor – West Ham United (mysafir)

20 nëntor – Arsenal (vendas)

27 nëntor – Southampton (vendas)

30 nëntor – Everton (mysafir)

4 dhjetor – Wolverhampton Wanderers (mysafir)

11 dhjetor – Aston Villa (vendas)

15 dhjetor – Newcastle United (vendas)

18 dhjetor – Tottenham Hotspur (mysafir)

26 dhjetor – Leeds United (vendas)

28 dhjetor – Leicester City (mysafir)

1 janar – Chelsea (mysafir)

15 janar – Brentford (vendas)

22 janar – Crystal Palace (mysafir)

9 shkurt – Leicester City (vendas)

12 shkurt – Burnley (mysafir)

19 shkurt – Norwich City (vendas)

26 shkurt – Arsenal (mysafir)

5 mars – West Ham United (vendas)

12 mars – Brighton & Hove Albion (mysafir)

19 mars – Manchester United (vendas)

2 prill – Watford (vendas)

9 prill – Manchester City (mysafir)

16 prill – Aston Villa (mysafir)

23 prill – Everton (vendas)

30 prill – Newcastle United (mysafir)

7 maj – Tottenham Hotspur (vendas)

15 maj – Southampton (mysafir)

22 maj – Wolverhampton Wanderers (vendas)
KosovaPress/DielliNews.info