​KRERËT SHTETËRORË BËJNË HOMAZHE NË KOMPLEKSIN MEMORIAL NË REÇAKUT

Presidentja e Kosovës Vjosa Osmani, së bashku me kryeministrin Albin Kurti dhe kryeparlamentarin Glauk Konjufca kanë bërë sot homazhe në kompleksin memorial në Reçak. Në 23-vjetorin e masakrës në Reçakut, ata kanë bërë nderime të shoqëruar nga pjesëtarë të tjerë të kabinetit qeveritar.

 

Homazhe po bëjnë edhe pjesëtarë të FSK-së dhe Policisë së Kosovës..

Gjatë ditës tre udhëheqësit e shtetit do të marrin pjesë edhe në një akademi përkujtimore në Shtime.