​PARASHIKIMI I MOTIT PËR DY DITËT E ARDHSHME

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës njofton se gjatë dy ditëve të ardhshme do të mbajë mot i vranët dhe me intervale diellore.

 

Nëpër ultësira parashihet të formohet mjegull e dobët, kryesisht në orët e para të ditës.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 2-3 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 10-13 gradë Celsius. Do të fryjë erë nga drejtimi i lindjes dhe verilindjes me shpejtësi 1-6m/s.