12 VJEÇARJA LIND FËMIJËN E VËLLAIT QË E PËRDHUNOI

Një 12 vjeçare e cila u dërgua me urgjencë në spital me dhimbje stomaku, solli në jetë fëmijën e vëllait të saj pak kohë më vonë, thotë gjykata.

Vajza ishte 11 vjeçare kur u përdhunua nga vëllai i saj 14 vjeçar në shtëpinë e familjes, shkruan DailyMail, transmeton Klankosova.tv.

Gjykata e Swansea dëgjoi se vëllezërit e motrat po rriteshin në një familje ‘jofunksionale’ ku prindërit ushtronin pak kontroll dhe krijuan një kulturë ‘fshehtësie dhe gënjeshtrës’ dhe ku kishte ‘kufij të paqartë seksualë’.

Babai adoleshent , i cili tani është 16 vjeç dhe nuk mund të identifikohet për arsye ligjore – ishte deklaruar më parë fajtor për dy akuza për përdhunim ligjor kur u paraqit në bankën e të akuzuarve për dënim.

Georgina Buckley, proceduese, tha se gjithçka doli në dritë kur vajza u dërgua me urgjencë në spital në Carmarthenshire në orët e para të mëngjesit duke vuajtur nga dhimbje të forta stomaku. Brenda disa orësh ajo kishte lindur.

Gjykata dëgjoi një mami që e pyeti me kujdes vajzën nëse kishte bërë seks dhe ajo u përgjigj se nuk e dinte. Kur u pyet nëse kishte pranuar, ajo tha se mendonte kështu, por nuk ishte e sigurt.

Zonja Buckley tha se nuk ishte e qartë nëse vajza e kuptoi se ishte shtatzënë apo jo. Ajo i tha një mamie që nuk e kishte njohur, por ajo u dëgjua duke u thënë njerëzve të tjerë në spital se ajo e kishte njohur. Autoritetet u përfshinë dhe vëllai adoleshent i vajzës u intervistua nga policia.

Ai tha se ata kishin filluar të putheshin përpara se secili të hiqte rrobat e veta dhe më pas të bënin seks. Prokurori tha se nuk kishte sugjerime se në incident ishte përfshirë ndonjë shtrëngim apo kërcënim.

Në një në gjykatë, vajza tha se nuk donte të shkonte më në shtëpi dhe thjesht donte të jetonte jetën normale të një vajze në moshën e saj dhe dëshironte që fëmija i saj të kishte jetën më të mirë, transmeton Klankosova.tv.