ALBIN KURTI E PRET NESËR EDI RAMËN ME CEREMONI SHTETËRORE

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, do e pres me ceremoni shtetërore në Sheshin “Skënderbeu” në Prishtinë kryeministrin e Shqipërisë Edi Rama, si dhe anëtarë të tjerë të kabinetit qeveritar të tij.

 

Diçka të tillë e ka bërë të ditur Zyra e Kryeministrit nëpërmjet një komunikate për medie, teksa ka ndarë edhe agjendën e takimit mes dy homologëve.

“Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, nesër, më 27 shtator 2021, duke filluar nga ora 08:50, pret me ceremoni shtetërore në Sheshin “Skënderbeu”, Kryeministrin e Republikës së Shqipërisë, Edi Rama, dhe anëtarë të kabinetit qeveritar të Shqipërisë”, thuhet në njoftim.

“Pas takimit, Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti dhe Kryeministri i Republikës së Shqipërisë, Edi Rama, mbajnë konferencë për media në ora 10:20”, precizohet më tutje.