BASHKIM JASHARI, KOMANDANTI I FSK-SË I MARTUAR ME KËTË KËNGËTARE TË NJOHUR DIKUR

Djali i Rifat Jasharit dhe njëkohësisht nipi i komandantit legjendar Adem Jashari, nuk është eskpozuar asnjeherë në kamera.

Kështu duke mos qenë fare në titujt e mediave tani është shtuar interesi për jeten e Bashkim Jasharit pasi nuk ka shumë kohë që u emërua komandant i FSK-së, shkruan “Kosovarja”.

Ai tanimë nuk është beqar dhe është i martuar me këngëtaren e njohur, Lirie Istogu.

Artistja ka kohë që nuk është aktive në skenën muzikore, por një nga hitet e saj është “Dashuro vashë” në vitin 1998.

Dyshja ka vite që janë martuar dhe tani janë prindër të tre fëmijëve.