DELEGACIONI I KUVENDIT TË SHQIPËRISË PRITET NË TAKIM EDHE ZYRA E KRYEMINIST

Delegacioni i Kuvendit të Shqipërisë, i kryesuar nga shefi i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla janë pritur në takim edhe nga kryeministri i Kosovës, Albin Kurti.

 

Balla është pritur në takim edhe nga zyra e kryeministrit, por që nuk janë lejuar mediat të marrin pamje.

ky delegacion nga Shqipëria fillimisht janë pritur në takim nga kryetari i Kuvendit të Kosovës, Glauk Konjufca, e më pas janë takuar edhe me kreun e Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), Memli Krasniq dhe liderin e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ramush Haradinaj.