DETAJE TJERA PËR VDEKJEN E NJË PERSONI

Një person është gjetur pa shenja jete dje në mesditë në Gjakovë.

Ai është gjetur nga bashkëshortja e tij. Në vendin e ngjarjes kanë dalur njësit relevante dhe ekipi mjekësor, i cili e ka konstatuar vdekjen e viktimës.

Në vendin e ngjarjes afër viktimës është gjetur dhe sekuestruar një pistoletë. Me urdhër të prokurorit trupi i pajetë i viktimës dërgohet në IML për obduksion, rasti vazhdon të hetohet./KP