EURO 2020, SOT SUPERSFIDA GJERMANI-FRANCË

Kampionati Evropian i futbollit Euro 2020 vazhdon sot me dy ndeshjet e para të Grupit F.

Nga ora 18:00 në “Puskás Aréna” në Budapest do të takohen Hungaria dhe Portugalia.

Sfida kryesore zhvillohet në “Allianz Arena” në Munich ku përplasen kombëtaret favorite për titullin e evropianit, Franca dhe Gjermania./KP