GJENDET I VDEKUR 41-VJEÇARI NGA KAÇANIKU QË ISHTE ZHDUKUR RRETH PESË MUAJ MË PARË

Është gjetur pa shenja jete 41-vjeçari, Muhabi Islami nga Begraca e Kaçanikut, që ishte zhdukur rreth 5 muaj më parë.

Lajmin për gjetjen e viktimës e ka bërë të ditur një faqe në rrjetin social Facebook.

“Kaçanik, Begracë. Gjendet pa shenja jete, Muhabi Islami personi i cili ishte zhdukur para disa muajve i moshës 41 vjeç nga fshati Begracë. Ngushllime”, thuhet në njoftim.

Ndërkaq, viktima sipas familjarëve me datën  07.06.2021, kishte dalur nga shtëpia duke mos u kthyer më.

Pa njoftimit nga familja për zhdukjen e tij, ekipe të përbashkëta të policisë nga rajoni i Ferizajt ,FSK, Zjarrëfikësve dhe 40 vullnetarë, kishin nisur kërkimin e tij.