GRUAJA QË U MARTUA ME NJË PEMË: KEMI 3 VITE BASHKË DHE ENDE LIDHJE TË FORTË

Një nënë e dy fëmijëve e cila u martua me një pemë thotë se çifti është ende fortë i lidhur dhe po festojnë Krishtlindjet e tyre të treta së bashku.

Sipas mediave të huaja, Kate Cunningham, 37, e cila e ndryshoi mbiemrin e saj në Elder kur ajo dhe pema e moshuar u martuan në vitin 2019 në Sefton, Merseyside, thotë se dyshja janë “më të dashuruar se kurrë” këtë sezon festiv.

Nëna, e cila punon si kujdestare për djalin e saj autik krahas punës së saj mjedisore, e viziton pemën deri në pesë herë në javë dhe madje e ka zbukuruar atë për Krishtlindje.

Kate u martua me pemën tre vjet më parë në shenjë proteste kundër planeve për të ndërtuar një bypass nëpër parkun e saj lokal në atë kohë./Kosovarja