ISH-KRERËT E UÇK-SË PARA SPECIALES

Në Gjykatën Speciale sot mbahet seanca e radhës ndaj ish-krerëve të UÇK-së.

 

Kjo seancë është paraparë të mbahet në orën 14:30.

Hashim Thaçi, Kadri Veseli, Jakup Krasniqi dhe Rexhep Selimi po akuzohen se si drejtues të UÇK-së kishin kryer krime kundër njerëzimit gjatë luftës në Kosovë./RTK