KËPUCËT ME NGJYRA JANË TRENDI I VJESHTËS, 6 MODELE PËR TË ZGJEDHUR

Pas dy vitesh pandemi, mendojini ngjyrat si një mënyrë perfekte për të shtuar pak enerji në një veshje neutrale ose për ta bërë një veshje shumëngjyrëshe edhe më shokuese.

 

Trendi i këpucëve me ngjyra është një nga tendencat më të nxehta.

Dy deri tre vjet më parë, Victoria Beckham e kishte hequr këtë trend dhe këpucët me ngjyra u bënë një shenjë tregtare e stilit të saj minimal. Kush do t’i harrojë ato taka fuchsia që kishte veshur së bashku me kostume të zeza androgjene? Një dëshmi tjetër se ato përputhen me çdo stil.

 

Këpucët me ngjyra mbizotëruan në shumicën e koleksioneve të stilistëve. I kemi parë në Balmain në versionin e takave të koteleve me ngjyra fluo si portokallia dhe e kuqja, te Christopher John Rogers me taka jeshile me takë të lartë, në Chanel me çizme me dy ngjyra, por edhe në Lanvin në rrathë me blu. Nuk keni nevojë të shqetësoheni se si t’i vishni ato. Me kostume njëngjyrëshe të tepërta (në nuanca neutrale ose intensive), me fustane me modele të theksuara, me dy ngjyra të ndryshme dhe natyrisht me të zezë totale.

Është detaji që do të përmirësojë çdo veshje vjeshte dhe dimër. Nëse doni të investoni në një çift, ne kemi mbledhur më poshtë 6 modele me stil.

Këpucët me ngjyra janë trendi i vjeshtës. 6 modele për të zgjedhur: