KOMPLETOHET FAZA ÇEREKFINALE E EURO 2020, KËTO JANË ÇIFTET

Ballafaqimi i Ukrainës me Suedinë ishte i fundit sa i përket fazës 1/16 të Kampionatit Evropian Euro 2020 pas së cilës u kompletuan çiftet të cilat do të luajnë në çerekfinale të këtij kompeticioni.

Duke filluar nga dita e premte, do të kemi sfida shumë interesante dhe spektakolare nga të cilat ekipet e mbetur do të kërkojnë kalimin në gjysmëfinale.

Këto janë të gjitha çiftet çerekfinaliste të Euro 2020:

Belgjike – Itali

Zvicër – Spanjë

Angli – Ukrainë

Republika e Çekisë – Danimarka/KP