MOT I VRANËT PËR NESËR

Në Kosovë, nesër do të mbajë mot i vranët, por nuk do të mungojnë rrezet e diellit në intervale të shkurta.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet -1 deri 0 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 1-3 gradë Celsius.

Do të fryjë erë nga drejtimi i perëndimit dhe veriperëndimit me shpejtës 1-5m/s./Periskopi