MOTI NË KOSOVË

Në Kosovë sot do të mbaj mot me diell dhe vranësira të shpërndara. Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 3 dhe 5 gradë Celsius, ndërsa maksimalet ndërmjet 17-20 gradë.

 

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës (IHMK) njofton se do të fryjë erë e lehtë.

“Do të mbajë mot me diell dhe vranësira të shpërndara. Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 3-5 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 17-20 gradë Celsius. Do të fryjë erë e lehtë deri mesatare nga drejtimi i verilindjes”, njoftimi i plotë i IHMK.