NDALET NDESHJA NË NOVI PAZAR TË SERBISË: TIFOZËT BËRTASIN HASHIM THAÇI, ATA TË SERBISË MLADIC (VIDEO)

Ndeshja kampionale ndërmjet Novi Pazarit dhe Partizanit të Beogradit është ndërprerë.

Tifozët e kësaj të fundit filluan të thërrisnin emrin e Ratko Mladicit.

E në kundërpërgjigjje të tyre dolën tifozët vendas të cilët filluan të thërrisnin emrin e ish-presidentit të Kosovës, Hashim Thaçit.

Emri i Hashim Thaçit ishte provokim i rëndë për Serbinë duke pasur parasysh faktin se ai ishte njëri nga themeluesit e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës dhe shpalli Pavarësinë e Kosovës.

Videon e kësaj ngjarje mund ta gjeni duke klikuar KËTU.