NDALOHET PASI TENTOI TA KALOJË KUFIRIN ME SUBSTANCË NARKOTIKE

Një person është ndaluar në pikë kalimin kufitar Vërmicë, pasi gjatë kontrollimit te i dyshuari është gjetur dhe konfiskuar një sasi e vogël substancë e dyshuar narkotike (nuk është bërë matja).

Rasti ka ndodhur dje ku pas intervistimit me urdhër të prokurorit kujdestar, rasti procedohet në procedurë të rregullt./KP