NJË I ARRESTUAR NË MITROVICË, GODITI ME GRUSHTE NË KOKË VIKTIMËN DHE I SHKAKTOI LËNDIME

Një person është arrestuar në Mitrovicë, pasi që i njëjti pas një mosmarrëveshje ka goditur me grushte në kokë viktimën mashkull kosovar dhe si pasojë viktima është alivanosur .

Viktima ka pranuar tretman mjekësor në spitalin e Mitrovicës dhe pas ndihmës së parë është dërguar ne QKUK Prishtinë.

Me vendim të prokurorit pas intervistimit i dyshuari dërgohet në mbajtje. /Telegrafi/