NJË I VDEKUR DHE 70 RASTE TË REJA COVID-19

Një i vdekur dhe 70 raste të reja me COVID-19 janë raportuar 24 orët e fundit në Kosovë.

Njoftimi i plotë i Ministrisë së Shëndetësisë:

#Bashkëiadalim

30 Korrik 2021: Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, informon:

ℹ Në 24 orët e fundit janë dhënë 12.832 doza të vaksinës kundër COVID-19.

ℹ Prej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë 413.078 doza të vaksinës.

ℹ Deri më sot 137.445 qytetarë janë vaksinuar me dozën e dytë.

ℹ Nga 2.941 testime, 70 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me virusin COVID-19.

ℹ Gjatë 24 orëve të fundit, është shënuar 1 rast i vdekjes.

ℹ Sot janë shëruar 8 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 105.641.

ℹ Në total numri i rasteve aktive është 366.

➡ Të dhënat e detajuara mund të i gjeni në linkun:

https://datastudio.google.com/…/2e546d77…/page/MT0qB

Mbani maskat!

Respektoni distancën!

Mbani higjienën!/KP