Nuk mjaftojnë 90 minuta, Villarreal – Manchester United shkojnë në vazhdime

Kanë përfunduar 90 minutat e rregullta të ndeshjes finale të Europa League ndërmjet Villrrealit dhe Manchester Unitedit.

Rezultati i kohës së rregullt ishte 1-1, përcjell KosovaPress.

Skuadra spanjolle kaloi e para në epërsi në minutën e 29’ me golin e realizuar nga Moreno, por ajo angleze i barazoi shifrat në minutën e 55’ përmes golit të Edinson Cavani.

Tani skuadrat do t’i luajnë vazhdimet, dy herë nga 15 minuta./KP