PARASHIKIMI I MOTIT

Ndryshimi i motit me rënie të ndjeshme të temperaturave që ndodhi gjatë së mërkurës do të vijojë edhe sot.

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës paralajmëron se në disa vende pritet të ketë reshje shiu.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 12-13 gradë celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 26-27 gradë celsius.

Do të fryjë erë e lehtë dhe lokalisht e fortë nga drejtimi i veriut dhe verilindjes./KP