PARASHIKIMI I MOTIT PËR KËTË TË PREMTE

E premtja e kësaj jave mund të sjell reshje shiu dhe bore.

 

Sipas Prishtina Weather pritet mot kryesisht i vranët në mëngjes dhe me shi. Në vise malore priten edhe reshje bore.

Ditën mbetet mot me vranësira, por me erë.  Vende-vende edhe me riga shiu.

Temperaturat minimale pritet të sillen rreth 3 gradë derisa ato maksimale mund të arrijnë deri në 7 gradë.