PËR SHKAK TË ERIKSEN, DUELI DANIMARKË-BELGJIKË DO TË NDALET PËRKOHËSISHT NË MINUTËN 10

Siç zbuloi lojtari i kombëtares belge Romelu Lukaku, ndeshja në Parken do të ndalet në minutën e 10-të në mënyrë që të duartrokitet Christian Eriksen.

Danezët u mposhtën nga Finlanda në raundin e parë, dhe sot ata luajnë kundër Belgjikës së fuqishme, e cila shkatërroi Rusinë. Shanset për Belgjikën janë 2.00, për Danimarkën 3.90 dhe barazim 3.40.

Lëvizja e dy ekipeve vjen pasi mesfushori i Interit, shoku i skuadrës së Lukaku, u rrëzua gjatë ndeshjes midis Danimarkës dhe Finlandës për shkak të sulmit në zemër.

Ai ishte pa ndjenja për disa minuta, dhe më pas mjekët e ringjallën dhe e vendosën në spitalin lokal, ku është tani.

“Ne do ta hedhim topin nga fusha në minutën e 10-të dhe do të duartrokasim. Kjo do të jetë mbështetja jonë për Chris. Ne të gjithë u goditëm rëndë,” tha Lukaku, i cili gjithashtu zbuloi se nuk u lejua ta vizitonte danezin për shkak të rregullave COVID-19.

Lukaku festoi golin në ndeshjen kundër Rusisë duke thirrur në kamera “Chris, unë të dua”.

Ndeshja midis Danimarkës dhe Belgjikës do të luhet nga ora 18:00./KP