POLICIA KONFISKON ARMATIM NË GJAKOVË, ARRESTOHET NJË PERSON

Policia e Kosovës në fshatin Rogovë të Gjakovës ka arrestuar një person.

I njëjti është arrestuar pasi që gjatë kontrollit në shtëpinë e tij janë gjetur dhe konfiskuar një zollë, një gulinov, dhe një pistoletë e kalibrit 7.65 mm.

Me vendim të prokurorit i dyshuari pas intervistimit është liruar në procedurë të rregullt. /Telegrafi/