PUBLIKOHET PROJEKTI I PORTIT TË DURRËSIT, RAMA: NJË PREJ PORTEVE MË TË MËDHA TURISTIKE TË MESDHEUT

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka zbuluar projektin e Portit të Durrësit.

Rama thotë se Porti i Durrësit është një prej porteve më të mëdha turistike të Mesdheut.

“MIRËMËNGJES 😊 dhe me maketin e sapopërfunduar në studion urbanistike të Emaar Group në Dubai, për transformimin e Portit të Durrësit në një prej porteve më të mëdha turistikë të Mesdheut, ju uroj një javë të mbarë🙏”, ka shkruar Rama./KP