QOFTET MË TË SHIJSHME TË KUNGULLESHAVE QË KENI PROVUAR NDONJËHERË!

Ju do të bëni një vakt të shumë të shijshëm dhe të shpejtë në më pak se gjysmë ore!

 

Përbërësit:

– 5 kungullesha;
– 500 g djathë;
– 1 vezë;
– 1 filxhan thërrmija buke;
– 1 filxhan miell;
– piper sa mund të kapet me gishta;
– rigon sa mund të kapet me gishta;
– borzilok sa mund të kapet me gishta;
– 1 tufë majdanoz;
– 1 qepë.

Përgatitja:

Kungulleshat grini dhe kulloni mirë.

Shtoni djathin, vezën, piperin, rigonin, kripën, thërrmijat e bukës, miellin, majdanozin, qepën dhe pak borzilok të bluar.

Tundeni mirë përzierjen, pastaj bëni qoftere.

Rrokullisni ato në miell, pastaj në thërrmija buke dhe skuqni në vaj të nxehtë derisa të marrin ngjyrën e artë nga të dy anët.

Shërbejeni me salcë kosi dhe sallatë sezoni.