RAPORTI DITORË I IKSHPK-SË

Në 24 orët e fundit janë dhënë 2.018 doza të vaksinës kundër COVID-19.
ℹ Prej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë 1.673.578 doza të vaksinës.
ℹ Deri më sot 782.696 qytetarë janë vaksinuar me dozën e dytë.
ℹ Nga 3.561 testime, 42 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me virusin COVID-19 dhe nga 30 mostra të marra kanë rezultuar pozitiv 8 raste me variantin Omikron (5.1.1.529).
ℹ Gjatë 24 orëve të fundit, nuk është shënuar asnjë rast i vdekjes.
ℹ Sot janë shëruar 8 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 158.041.
ℹ Në total numri i rasteve aktive është 453.
Mbani maskat!
Respektoni distancën!
Mbani higjienën!