SHQIPËRI, 5 TË VDEKUR DHE 690 RASTE TË REJA ME COVID-19

Ministria e Shëndetësisë ka bërë të ditur se në 24 orët e fundit janë kryer 3596 testime nga të cilat kanë rezultuar pozitivë 770 persona.

Ndërkohë, në 24 orët e fundit kanë ndërruar 5 qytetarë të prekur me koronavirus, ndërsa janë shëruar 652 persona.

Aktualisht në spitalet COVID po marrin trajtim 168 pacientë, nga të cilët 22 janë në gjendje më të rënduar.

Janë 8,190 pacientë aktivë me COVID19 në të gjithë Shqipërinë.