SUEDIA NË EPËRSI

Suedia ka kaluar në epërsi kundër Kosovës prej 1-0, në ndeshjen që po luhet në Stokholm, raporton RTKLive.com.

 

Suedezët përmes  Forsberg (29’), kaluan në avantazh nga penalltia pas videoasistimit nga VAR.

Suedia dhe Kosova po luajnë në kuadër të kualifikueseve për Kupën e Botës ‘Katar 2020’. /