SULMOHET ROJA I PYLLIT

Një roje e pyllit në fshatin Dvorishtë të Podujevës, ka raportuar se gjatë kontrollit në pyll ka takuar dy të dyshuar duke prerë dru me ç rast është sulmuar fizikisht nga të njëjtit.

Viktima ka pranuar trajtim mjekësor, ndërsa të dyshuarit janë intervistuar dhe me vendim të prokurorit janë liruar në procedurë të rregullte./KP