SUPERLIGA RIKTHEHET KËTË VIKEND, SPIKAT DUELI PRISHTINA-DRITA

Emocionet e elitës së futbollit të Kosovës, rikthehet këtë vikend me ndeshjet e xhiros së 17-të.

 

Edhe kjo xhiro sjellë disa takime joshëse, e padyshim së kryendeshja luhet në ‘Fadil Vokrri’, përballen rivalët e vjetër, Prishtina dhe Drita.

Sfidë interesante luhet edhe në Skenderaj, ku Drenica i bën ‘konak’ Ballkanit, derisa Gjilani kërkon pikët e plota në duel me Malishevën.

Ndeshja e rëndësishme luhet edhe në Klinë, ku Dukagjini sprovon forcat me Llapin që po kalon në formë mjaft të mirë.

Kurse, në sfidën e fundit takohen Ulpiana dhe dhe Feronikeli.

Superliga / Java e 17-të

Të shtunën takohen:

Drenica-Ballkani

Gjilani-Malisheva

Të dielën takohen:

Prishtina-Drita

Dukagjini-Llapi

Ulpiana-Feronikeli