TAHIRI: OSMANI S`E TAKOI BLINKEN, KJO DËMTON INTERESAT SHTETËRORE

Ish-kryenegociatorja e Kosovës në dialogun me Serbinë, Edita Tahiri ka komentuar vizitën e presidentes Vjosa Osmani në ShBA dhe marrëdhëniet me aleatin strategjik.

 

Tahiri ka thënë se Osmani s’ka arritur të takohet me Sekretarin e shtetit Antony Blinken, teksa kryeministri Kurti s’u ftua fare në Samitin e Demokracisë.

“Presidentja nuk arriti ta takojë as Sekretarin e shtetit amerikan, Ministrja e jashtme mberriti vetem deri ne Iowa, ndersa Kryeministri fare nuk u ftua ne Samitin e demokracise… Cfare renie ne marredheniet Kosove- SHBA! Cfare demtimi i interesave shteterore”, ka shkruar ajo.

Ish-kryenegociatorja e Kosovës në dialogun me Serbinë, Edita Tahiri ka komentuar vizitën e presidentes Vjosa Osmani në ShBA dhe marrëdhëniet me aleatin strategjik.