U NDA ME LIVERPOOLIN, KËTO JANË MOMENTET MË TË MIRA TË SHAQIRIT ME SKUADRËN ANGLEZE – VIDEO

Të dielën klubi francez Lyon njoftoi në faqen zyrtare se ka arritur marrëveshje me Liverpoolin për transferimin në radhët e tyte të Xherdan Shaqirit.

Edhe pse ende nuk janë shpalosur detajet zyrtare, reprezentuesi nga Zvicra raportohet se ka nënshkruar një kontratë tri vjeçare me skuadrën franceze, ndërsa çmimi i paguar për shërbimet e tij është 12 milionë euro, përcjellë KosovaPress.

Ne Liverpool Shaqiri u transferua në vitin 2018 nga Stoke City ku brenda periudhës tre vjeçare realizoi shtatë gola dhe pesë asistime në 45 paraqitje.

Në të kaluarën Shaqiri ka luajtur për skuadra të tjera të mëdha si Basel, Bayern Munih e Inter.

Këto janë shtatë golat dhe pesë asistent e Xherdan Shaqirit në Liverpool./KP

The post U NDA ME LIVERPOOLIN, KËTO JANË MOMENTET MË TË MIRA TË SHAQIRIT ME SKUADRËN ANGLEZE – VIDEO appeared first on Dielli News.