VAJZË GJUAN ME ARMË NË DASMË, POLICIA HETON RASTIN

Një vajzë ka shtënë me armë zjarri në një aheng familjar në Prishtinë.

Rasti ka ndodhur dje pasdite, ku njësiti policor në vendin e ngjarjes ka konfiskuar një armë me një karikatorë të zbrazët dhe katër gëzhoja.

Me vendim të prokurorit rasti shkon në procedurë të rregullt dhe e dyshuara lirohet./KP