XIAOMI SJELL MODELIN MË TË RI MI MIX 4

Xiaomi mbajti një prezantim dhe prezantoi telefonin Xiaomi Mi Mix 4.

Xiaomi i ri ka një ekran AMOLED 6.67 inç, me rezolucion 2400 x 1080p-Dolby Vision, HDR10 +, ngjyra 10-bit, sensor gjurmë gishtash në ekran. Gjithashtu, Mi Mix 4 vjen me mbrojtje Gorilla Glass Victus, e cila mbron ekranin.

Do të funksionojë në procesorin Snapdragon 888+, dhe gjithashtu do të ketë RAM LPDDR5 dhe hapësirë ruajtëse UFS 3.1.

Telefoni do të mundësohet nga një bateri 4500mAh, me 120W për shpejtësi dhe 50W për mbushje pa tel. Sistemi i tij operativ është i bazuar në Android 11 dhe do të përdorë sistemin operativ MIUI 12.5. Xiaomi i ri do të ketë një sistem kamera katror.

Kamera kryesore ka 108 megapiksel, e cila përdor sensorin Samsung ISOCELL GN1. Xiaomi i ri gjithashtu ka një kamerë të fshehur selfie nën ekran, me 20MP. Ekziston gjithashtu një aparat periskopi 50MP me zmadhim optik 5X dhe 120X si dhe një aparat 13MP.

Ka dy versione, me 128 dhe 512 GB memorie të brendshme. Telefoni është i papërshkueshëm nga uji dhe vjen në modelet Shadow Ceramic Grey, Ceramic White dhe Ceramic Black. Telefoni 128 GB do të kushtojë 770 dollarë, ndërsa 512 GB 970 dollarë.KP