ZEKA: EDI RAMA KA VEPRUAR SI BURRSHTETAS, JO SI KRYETAR PARTIE

Gazetari Milaim Zeka ka reaguar ndaj shkuarjes së djeshme të Edi Ramës në Shkup, duke e quajtur si një burrështetas.

 

Ai përmes një postimi të tij në Facebook ka shkruar se Rama ka marrë një vendim të madh, për të cilin qytetarët e Ballkanit kanë mundur vetëm të ëndërrojnë.

Postimi i plotë:

Edi Rama ka vepruar si burrshtetas, jo si kryetar partie
Dje ne Shkup, Kryeministri i Shqiperise, Edi Rama, veproi si burreshteti, jo si kryetar i nje partie. Ai mori nje vendim te madh, per te cilin qytetaret e Ballkanit kane mundur vetem te enderrojne.
Keto enderra, te atyre qe i kane ruajtur te pavrara nga politikat vrastare te ketyre 30 viteve, do te behen realitet nga levizeja e lire e njerezeve, dhe mallrave.
Kunder nenshkrimit te marreveshjeve te Shkupit ishin politikane kriminel, intelektual komuniste, dhe ta paditur mjeran, te cilet e kane te prishur GPS-In e trurit.
Sa me te izoluar te qendrojne qytetaret e Ballkanit, aqe me afer konflikteve te luftes do jetojme, dhe akoma me te varfer do behemi./RTK